لوگو ماسکوم

مستربچ سفید

مستربچ سفید
عناوین صفحه

مستربچ سفید چیست ؟

تا به حال فکر کرده­اید که اقلام پلاستیکی رنگ خود را از کجا می­گیرند؟ بطری­های پلاستیکی یا اسباب بازی یا وسایل رنگی دیگر را چگونه می­سازند؟ در این مقاله به طور اختصاصی به ویژگی­ ها و مزایای مستربچ سفید می­پردازیم. اگر به طور مستقیم یا غیرمستقیم بخشی از صنعت تولید پلاستیک هستید، این امکان وجود دارد که با مستربچ سفید و مزایای آن برای انواع مختلف صنایع آشنا باشید. در مستربچ رنگی، مستربچ سفید بسیار پرطرفدار بوده و می توان محصولات بسیار زیادی در این رنگ را تولید کرد. با استفاده از مستربچ رنگی سفید می توان محصولات بسیار متنوعی را نیز  تولید کرد. مستربچ سفید در 12 گرید مختلف بین 20 تا 80 درصد در دسترس می باشد. هر یک از این گرید ها دارای میزان مشخصی از موارد مخصوص هستند. این ماده اصلی که باعث این گرید بندی می شود تیتانیوم دی اکسید است. با مواد اولیه های مختلف می توان این گرید بندی را تغییر داده و تنوع بسیار خوبی را مشاهده کرد. با استفاده از این گرید بندی می توانید محصولات با کیفیتی را تولید کنید. 

در بررسی مستربچ رنگی سفید دو شاخه اصلی را مورد بررسی قرار می دهند. شاخه اول اهمیت میزان مورد استفاده این محصول است. با مصرف میزان متفاوت از این محصول در  ساخت کالا های مختلف می توان میزان شفافیت را تعیین کرد.

شاخه دوم مقدار تیتان به کار برده شده در آن است. این مقدار می تواند برای شما میزان سختی و استحکام محصولات را به وجود بیاورد. زمانی که مستربچ رنگی سفید به محصولات اضافه می شود علاوه بر ایجاد رنگ ویژگی های دیگری نیز به محصولات اضافه می شود. با اضافه شدن مستربچ  سفید به محصولات می توان مقاومت بسیار بالایی را در برابر نور خورشید در تولیدات مشاهده کرد. بیشترین کاربرد مستربچ رنگی سفید در فیلم های چند لایه، ظرف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی می باشد.

هرچه درصد تیتان موجود هرچه بالاتر رود مستربچ  کدر تر می شود. هرچه میزان تیتان در محصولات بالاتر باشد قیمت تولیدات نیز بالا خواهد رفت. تیتان به کار رفته می تواند طول عمر و مقاومت محصولات را بالا ببرد. به دلیل اینکه کاربرد مستربچ رنگی سفید بسیار زیاد می باشد باید کیفیت در آن بسیار بالا باشد.

مستربچ سفید معمولاً از مخلوط غلیظی از رنگدانه ها، مواد افزودنی و/یا مواد دیگری تشکیل می شوند که برای رنگ آمیزی یا اصلاح خواص پلاستیک استفاده می شوند. رنگدانه‌های مورد استفاده در مستربچ‌ها می‌تواند شامل ترکیبات آلی یا معدنی، رنگ‌ها یا سایر رنگ‌ها باشد که در رزین حامل مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن یا پلی استایرن پراکنده می‌شوند. افزودنی هایی مانند تثبیت کننده های اشعه ماوراء بنفش، آنتی اکسیدان ها، بازدارنده های شعله و کمک های پردازش نیز می توانند در مستربچ ها گنجانده شوند تا عملکرد محصولات پلاستیکی را افزایش دهند. پس از تولید مستربچ سفید ، می توان آن را با مواد پلاستیکی خام در یک فرآیند تولید مخلوط کرد تا به رنگ و/یا خواص مورد نظر دست یافت. این فرآیند امکان کنترل بیشتر بر کیفیت و قوام محصول نهایی را فراهم می کند، زیرا مستربچ می تواند دقیقاً برای برآورده کردن نیازهای خاص فرموله شود. مستربچ ها معمولا در تولید محصولات پلاستیکی مانند مواد بسته بندی، قطعات خودرو و لوازم خانگی استفاده می شوند.

انواع مستربچ رنگی سفید

با توجه به میزان تیتان مصرفی می توان تنوع بسیار خوبی در مستربچ رنگی سفید مشاهده نمود. طیف رنگ سفید از شفاف تا کدر متغیر بوده و برای کاربردهای گوناگون مناسب می باشد. دو نوع مستربچ رنگی سفید وجود دارد که در بین تولیدکنندگان بیشتر از موارد دیگر محبوب می باشد. با استفاده از این تنوع در بین مستربچ های سفید می توانید تولیدات بسیار جذابی را به وجود بیاورید. دو نوع مستربچ  سفید که بسیار پرمصرف می باشند شامل مستربچ سفید یخچالی و مستربچ صدفی هستند.

گرید - نوتریکا

گریدهای مستربچ سفید

برای ایجاد رنگ روشن و سفید در محصول تمام‌شده پلاستیکی، از مستربچ سفید استفاده می‌شود. این محصول در بیش از 12 گرید مختلف بین 30% تا 75% در دسترس است که هر کدام از این گریدها حاوی مقدار مختلفی از تیتانیوم دی اکسید با مواد اولیه است که بسته به نیاز تولیدکننده این مقدار می‌تواند متغیر باشد. مجموعه نوتریکا آویژه یکی از معدود شرکت های تولیدکننده مستربچ سفید می باشد که بواسطه ماشین آلات روز اروپایی، امکان تولید مستربچ سفید 75% تیتان خالص را دارا می باشد.

دو شاخه بررسی محصول

 • شاخه اول اهمیت میزان مورد استفاده این محصول است؛ چرا که با مصرف میزان متفاوت از این محصول در ساخت یک کالا، آن کالا در میزان شفافیت و کدورت متفاوت است.
 • شاخه دوم مقدار تیتان استفاده شده در آن است که میزان سختی و استحکام آن را تغییر می‌دهد.
زمانی که این نوع مستربچ به ترکیبات محصولات اضافه می‌شود علاوه بر ایجاد رنگ سفید روشن در آن‌ها، منجر به افزایش مقاومت در برابر اشعه‌های خورشید و تغییرات آب و هوایی می‌شود. << بیشترین کاربرد مستربچ سفید در فیلم‌های چندلایه، ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی است. >> میزان سفیدی این محصول به مقدار تیتانی که در آن استفاده می‌شود بستگی دارد. هر چقدر که درصد تیتان در مستربچ بالاتر برود رنگ مستربچ، سفید‌تر می‌شود و همین طور قیمت این محصول را نیز بالاتر می‌برد. مواد اولیه مرغوب و همین‌طور مسیر تولید درست با وسایل و ماشین‌آلات با استاندارد‌های بالا بر میزان اثرگذاری مستربچ و نیز قیمت مستربچ سفید تاثیرگذار است. 
مستربچ سفید کاربرد مستربچ سفید گرید های مستربچ سفید
ایجاد رنگ سفید و افزایش مقاومت در برابر اشعه های خورشید و تغییرات آب و هوایی
فیلم های چند لایه – ظروف یکبار مصرف – ظروف پلاستیکی
بیش از 12 گرید – بین 30 % تا 75 % تیتان

از آن‌جایی که استفاده از مواد مرغوب و بهداشتی در ظروف یکبار مصرف مهم است مستربچ سفید می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که در این موارد، باید از مستربچ‌های فودگرید استفاده کرد اول اینکه رنگ تمام ظروف را سفید و یکدست می‌کند و دوم اینکه پس از برخورد اشعه های خورشید آن را به مواد سمی تبدیل نمی‌کند که برای مصرف‌کننده در آینده مشکلاتی را به وجود بیاورد و باعث بیماری شود.

ظاهر مستربچ سفید

مستربچ سفید و به‌طور کلی مستربچ‌ها، باید دارای ظاهری صاف و صیقلی باشند. در واقع شکل ظاهری مستربچ یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت آن است؛ بنابراین شفافیت بالا و صیقلی بودن مستربچ سفید، نشان‌دهنده کیفیت بالای این محصول است.

یک مستربچ مرغوب دارای این ویژگی‌های ظاهری است:

* ظاهری شفاف و براق

 * سطحی صیقلی

* سطح مقطعی کاملا صاف و بدون تغییر شکل در محل برش

لازم به ذکر است که تنها عامل تعیین‌کننده کیفیت مستربچِ سفید، ظاهر آن نیست و همان‌طور که قبلا گفته‌شد، میزان پیگمنت مصرفی بشدت مهم است.

مشخصات مستربچ سفید - notrika-co.ir

ویژگی‌ها و مشخصات

1- جذب کننده اشعه‌های فرابنفش

2- شفافیت بالا و درخشان کنندگی محصول نهایی

3- تولید در بیش از 12 گرید مختلف

4- پوشش به طور یکنواخت

5- حفظ خواص فیزیکی محصول

مزایای خرید مستربچ سفید - notrika-co.ir

مزایای خرید مستربچ سفید

مستربچ­ها افزودنی هایی هستند که برای ایجاد رنگ و خواص به مواد پلاستیکی استفاده می­شوند. یکی از برجسته­ترین مستربچ­ها، مستربچ­های سفید است. با توجه به مزایای مختلف ارائه شده توسط مستربچ­های سفید، آنها نقش مهمی در ایجاد خواص به اقلام پلاستیکی دارند. محصولات نهایی با کیفیت بالا، کارکرد آسان، پراکندگی عالی، عملکرد رنگ عالی و ایمن بودن برای بسته بندی مواد غذایی از جمله مزایای شگفت انگیز ارائه شده توسط این مستربچ ها هستند. در  زیر به سایر مزایای مستربچ سفید اشاره  شده است:

مستربچ سفید-notrika-co.ir
 • کارکرد آسان
 • سازگار با محیط زیست
 • برای قالب گیری تزریقی و دمشی استفاده می­شود.
 • محصولی عالی با سفیدی فوق العاده ظریف و ویژگی­های براق.
 • توانایی حفظ پایداری شیمیایی رنگدانه ها را دارد.
 • این رنگدانه برای محیط زیست مضر نیست.
 • آنها می­توانند به راحتی ادغام شوند و پراکندگی مناسبی داشته باشند( تثبیت آسان و پراکندگی برتر).
 • آنها برای بسته­بندی مواد غذایی مناسب هستند.
 • با توجه به کیفیتی که دارد می­توان از آنها برای قالب گیری بادی و تزریق استفاده کرد.
 • رنگدانه عالی برای محصولات نهایی کارآمد.
کاربرد مستربچ سفید - notrika-co.ir

کاربرد مستربچ سفید

 مستربچ سفید یک ماده مهم برای بسته بندی اقلام است زیرا از فاسد شدن غذا جلوگیری می­کند. حتی در شرایط آب و هوایی سخت، لایه محافظ می­تواند محتوا را ایمن نگه دارد. خواص فیزیکی در محصولات ساخته شده از مستربچ­های سفید نسبت به سایر نمونه­های رنگی موجود در بازار، برتر است. آنها همچنین به بهبود مقاومت حرارتی محصول و همچنین شفافیت و سفیدی آن کمک می­کنند. مستربچ سفید در عمل به عنوان یک سپر محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مهم است. این ماده برای کاربردهای لایه نازک و همچنین گونی­های بافته شده مناسب است.

به طور کلی، مستربچ سفید به محصول نهایی سفیدی، روشنایی و شفافیت می­بخشد. برای ایجاد این خواص در پلاستیک از مواد شیمیایی  متنوعی مانند اکسید آنتیموان- اکسید روی- دی اکسید تیتانیوم و سولفید روی استفاده می­شود. دی اکسید تیتانیوم به دلیل خواص منحصر به فرد آن مانند ضریب شکست بالا، اندازه ذرات متوسط ​​(0.19 – 0.22 میکرون) بیشتر در کاربردهای پلاستیکی مورد استفاده قرار می­گیرد.

1-کاربردهای مستربچ سفید در بخش کشاورزی

در حوزه کشاورزی، این محصول برای تولید طیف وسیعی از محصولات، از جمله فیلم‌های گلخانه‌ای، فیلم‌های مالچ، منسوجات، فیلم‌های سیلو، کیسه‌های آفت‌کش‌ها و کودها، شبکه‌های سایه و توری، شبکه‌های عدل و ریسمان، برزنت و… استفاده می‌شود.

مستربچ سفید-notrika-co.ir


برای خرید و استعلام قیمت مستربچ میتوانید:

2-کاربرد مستربچ­های سفید در صنعت بسته بندی

این محصول برای بسته‌بندی مواد غذایی در یخچال، مواد غذایی در قفسه، غذاهای آماده، غذای حیوانات خانگی، درپوش‌ها و درب‌ها و بسیاری موارد دیگر عالی است.

3-کاربرد مستربچ سفید در صنعت لوازم خانگی

با کمک مستربچ پلاستیک، لوازم خانگی متعددی از جمله سبد، سطل، لیوان، فنجان، بطری، کاور و غیره در حال تولید هستند.

4-کاربرد مستربچ­های سفید در بخش ساخت و ساز ساختمان

با در نظر گرفتن خواص ذاتی مختلف محصول، برای اهداف ساختمانی از جمله ورق های XPS، ورق­های PC، ورق­های موجدار PP، لوله ها و اتصالات، فیلم­های ساختمانی، ورق­های جامد، فوم پلی اتیلن و غیره مناسب است.
جدول مستربچ سفید - notrika-co.ir

جدول معرفی و کاربرد مستربچ

مواد تشکیل دهنده مستربچ سفید - notrika-co.ir

مواد تشکیل دهنده مستربچ رنگی سفید

مستربچ رنگی سفید دارای تنوع مواد بسیار زیادی می باشد. در این محصولات می توان به متریال های مختلف اشاره کرد. هر متریال در تولید دارای درصد خاصی بوده و می تواند برای شما نیز مفید باشد. می توان موارد زیر را به عنوان درصد های تشکیل دهنده مستربچ رنگی سفید در نظر گرفت.

 • 40 تا 80 درصد رنگدانه های مختلف
 • 15 تا 20 درصد موارد رزین پایه
 • 5 تا 10 درصد از مواد عامل پراکنده کننده ها
 • 0 تا 5 درصد کمک کننده فرایند
 • 0 تا 2 درصد پایدار کننده های حرارتی مورد نیاز
 • 0 تا 40 درصد مواد فیلر مورد نیاز

در مستربچ های سفید می توان به راحتی تنوع خوبی را مشاهده نمود. هرچه این تنوع بالاتر باشد تنوع قیمتی نیز بالاتر خواهد بود. قیمت در این محصولات بسیار با اهمیت بوده و افراد بسیاری بر اساس قیمت درصد های ترکیب را مورد استفاده قرار می دهند. برای مستربچ رنگی سفید می توان ویژگی های خاصی را نیز معرفی نمود. این ویژگی ها را در ادامه برای شما معرفی می کنیم.

مستربچ سفید-notrika-co.ir
 • جذب کننده اشعه های فرابنفش نور خورشید.
 • شفافیت قابل قبول و درخشان بودن محصول نهایی در تولیدات مختلف
 • تولید در 12 گرید مختلف و متنوع
 • ایجاد یک پوشش یکنواخت و یکدست در محصولات
 • حفظ خواص فیزیکی محصول در بازه های مختلف زمانی

تاثیر غلظت مواد افزودنی بر خواص مستربچ سفید

میزان غلظت تیتانیوم دی اکسید استفاده شده در مستربچ سفید می تواند از 30 تا 75 درصد بر اساس کاربرد محصول متغیر باشد. برای رسیدن به موادی با رنگ جذابتر به مقدار تیتانیم دی اکسید بیشتری در مستربچ نیازمندیم افزایش درصد تیتانیم دی اکسید علاوه بر رنگ بر روی بهبود پوشش دهی محصول نیز موثر است. با تغییر غلظت مواد مصرفی مستربچ سفید امکان تولید انواع مختلفی از این ماده منحصر به فرد و پر کاربرد وجود دارد.

قیمت مستربچ سفید - notrika-co.ir

قیمت مستربچ سفید

عوامل متعددی بر تعیین قسمت مستربچ سفید، تاثیر می­گذارند. اولین و مهمترین پارامتر کلیدی، نوسانات قیمت مواد تشکیل دهنده مستربچ­های سفید است. به عبارت ساده­تر اینکه، گرانول مستربچ سفید به همراه تیتان- مواد تشکیل دهنده اولیه-  هر کدام با قیمت متفاوتی عرضه می­شوند. حال بسته به اینکه قیمت روز آنها چقدر است و به چه میزان مورد استفاده قرار می­گیرند، قیمت نهایی محصول متفاوت خواهد بود. هزینه­های حمل و نقل و همچنین سرمایه گذاری­های کارخانه برای خرید دستگاه­های تولید نیز از دیگر عواملی هستند که قیمت این محصول را تحت تاثیر قرار می­دهند.

قیمت روز مستربچ سفید

عوامل مختلفی بر تعیین قیمت مستربچ سفید تاثیرگذار است

اولین عامل تاثیرگذار، مواد اولیه استفاده‌شده در تولید این نوع مستربچ است. همان‌طور که بالاتر گفته شد، گرانول مستربچ سفید از ماده اولیه و ترکیب آن با تیتان (تیتانیوم) ساخته می‌شود که در دو حالت این تغییر قیمت ممکن است
اول بسته به قیمت تمام‌شده برای هر کدام از مواد نام برده‌شده و دوم بسته به میزان استفاده هر کدام از آن‌ها در ساخت این محصول، این قیمت می‌تواند تغییر کند.

با توجه به شرایط ذکرشده در مورد محدوده امکان استفاده از تیتان در مستربچ سفید، امکان تعریف یک قیمت مشخص و واحد برای این محصول وجود ندارد. همچنین بدلیل امکان ادغام تیتان به همراه کربنات کلسیم که از لحاظ ظاهری شباهت فراوانی به تیتان دارد، موجب سو استفاده در قیمت گذاری این محصول را بوجود آورده است به همین دلیل به تمامی خریداران مستربچ سفید توصیه می گردد که این محصول را از واحد های دارای پروانه بهداشت خریداری نمایند.

نکات مهم قبل از تهیه مستربچ سفید

یک مستربچ رنگ سفید با کیفیت برتر، چیزی بیش از یک رنگ است. این برای طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله لمینیت، پوشش اکستروژن، فیلم­های محافظ، الیاف، قالب گیری تزریقی، و بسیاری دیگر طراحی شده است. با توجه به اینکه مستربچ سفید، کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف از جمله کشاورزی- لوازم خانگی- بسته بندی- ساختمان و ساخت و ساز دارد، باید قبل از خرید نهایی، نکات مهمی را در نظر بگیرید. از جمله اینکه:

 هدف شما از خرید این محصول چیست؟

 آیا این محصول را برای استفاده خانگی می­خواهید یا تجاری؟

آیا در فضای باز از مستربچ­های سفید استفاده می­کنید یا در محیط­های بسته؟

خرید مستربچ سفید - notrika-co.ir

خرید مستربچ سفید

کیفیت، تفاوت را ایجاد می­کند. در هنگام خرید این محصول، توصیه می­کنیم آن را فقط از یک تولید کننده با سابقه تولید و پردازش مستربچ سفید با غلظت بالا خریداری کنید. اگر به دنبال مستربچ­های سفید هستید، فروشگاه اینترنتی نوتریکا، بهترین گزینه است. مستربچ­های notrika به دلیل ویژگی­ها و کیفیت بسیار عالی که دارند، بسیار مورد تحسین قرار گرفته اند. این شرکت با تکیه بر اصل مشتری مداری، بهترین محصولات را با قیمت بسیار مناسب عرضه می­کند.

فروش مستربچ سفید در تهران - notrika-co.ir

فروش مستربچ سفید در تهران


اگر شما هم به دنبال خرید مستربچ سفید در تهران میباشد و کیفیت و قیمت مناسب آن برایتان دارای اهمیت بالایی هست، شرکت نوتریکا آماده ارائه خدمات و فروش مستربچ سفید به شما عزیزان میباشد. برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های موجود در سایت، تماس حاصل کنید.

سخن پایانی

مستربچ­ها رنگ و خواص پلاستیک­ها را فراهم می­کنند. چون حلال پلیمر مستربچ­ها به راحتی تبخیر نمی­شود، ماندگاری بیشتری دارند. مستربچ سفید حاوی مواد افزودنی ویژه است که رزین را با پیگمنت تیتانیوم سازگار می کند و رنگی ایده آل برای محصول نهایی می دهد. بسته به درصد دی اکسید تیتانیوم (از 20٪ تا 70٪ TiO2) انواع مختلفی از مستربچ های سفید وجود دارد. اگرچه مستربچ­های متعددی وجود دارند اما در این مقاله سعی کردیم در مورد یکی از شناخته شده­ترین آنها- مستربچ سفید- صحبت کنیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات ارزشمندی را به شما کاربران محترم و همراهان همیشگی نوتریکا انتقال دهیم.

سوالات متداول مستربچ سفید

مستربچ سفید در 12 گرید مختلف بین 20 تا 80 درصد در دسترس می باشد. هر یک از این گرید ها دارای میزان مشخصی از موارد مخصوص هستند. این ماده اصلی که باعث این گرید بندی می شود تیتانیوم دی اکسید است. با مواد اولیه های مختلف می توان این گرید بندی را تغییر داده و تنوع بسیار خوبی را مشاهده کرد. با استفاده از این گرید بندی می توانید محصولات با کیفیتی را تولید کنید. 

یکی از فاکتور های مهم هنگام خرید این محصول، کیفیت آن و همچنین خرید از مجموعه معتبر است. شرکت نوتریکا مستربچ سفید را با بالاترین کیفیت در عین حال با مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.